Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

29.09.2016, 14:16

Киа со освежен соул доаѓа во Европа

Компанијата Киа во Париз ќе го претстави освежениот модел соул, по што, кон крајот на годинава ќе почне и да го продава на европскиот пазар.

Кај новиот соул направена е обработка и внатре и надвор, но најголема промена е новиот бензински мотор, односно ќе биде достапен со 1.6-литарски Т-ГДИ моторот.
Впечатлива промена се и: маската на моторот, двојни издувни цевки, нови 18-инчни тркала, специфична комбинација на бои во внатрешноста и многу нови декоративни елементи.
Киа направи промени и кај другите свои изведби на соул: нови браници, опционални ХИД предни светла со ЛЕД дневни светла, нова решетка, редизајниран на задните светла...


Текстот е прочитан 3267 пати.
#
Тојота подготви спортско издание на Јарис
КИА влегува во светот на спортските лимузини
"Ц-Елизе" доаѓа освежен и поелегантен
"БМВ" ќе ги електрифицира сите модели до 2020 година
„Мерцедес-АМГ“ најбрзо возило со заден погон на Нирбургринг
"Мајбах С650 кабриолет" е најскапиот сериски модел на "Мерцедес"
"Ферари 250 ГТО" се продава за 52 милиони евра!
"Опел" со "мока икс" ќе привлекува млади купувачи
Твинго ГТ, доказ дека добрите работи доаѓаат во мали пакувања

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Фотографиите од сексапилната албанска поп пејачка Ени Кочи уриваат рекорди на Интернет
ИЗЛОГ
Идила
Пишува Лејла САБИТ - Во Македонија ни се случува идила......

Тојота подготви спортско издание на Јарис
По враќањето на светската рели сцена Тојота на претстојниот Саем за автомо...
КИА влегува во светот на спортските лимузини
Јужнокорејската компанија КИА го одржа своето ветување и ја промовираше пр...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Варени јаболка со пудинг
Приготвување: јаболката измијте ги, излупете ги и ставете ги во половина л...
Site Meter