Македонија Култура Скопје Живот Спорт Свет Калеидоскоп Култура свет
Архива Сакам да кажам
БАРАЈ:
ОД
ДО
Македонија

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

САКАМ ДА КАЖАМ
Бриселски лудории
Пишува Горан МИХАЈЛОВСКИ - Ова не се случува во онаа далечна з...

ВидеоСајлент Жур - Зрче

ФотоПомрачување на сонцето

ИЗЛОГ
Речник
Пишува Лејла САБИТ - Или го имате или го немате....
ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

Аутизмот го менува семејството
Во рамките на моето секојдневие, веќе десет години ги гледам секојдневните...

 
МАК СЦЕНАКатарина повторно ќе го трча Скопскиот маратон
ШОУ БИЗНе сум новиот Лијам Нисон
 
ВИЦ

Им раскажувал Трпе на другарите во кафана како поминал на лов:
- Одам ја така на старото место, и чекам.
Чекам, чекам, кога одеднаш се појавува огромен елен.
Нишанам и од прва го погодувам. Доаѓам до него и одеднаш имам проблем. Како да го однесам до кола.
Го влечам низ тоа шумана, тегнам, влечам и конечно стигнав до кола. Кога пак проблем, како да го стрпам во багажник. Го држам за нозе...
Во тој момент келнерката викнала:
-Трпееее, те бараат на телефон.
Отишол Трпе да се јави и кога се вратил прашал:
-Каде застанав?
-Држиш за нозе...
-А, да, и така ја држам за нозе и ја сексам, ја сексам...

 

Пиперки полнети со сирење
Приготвување: пиперките испечете ги, излупете ги и извадете им ги дршките....
Site Meter