Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

26.01.2017, 12:52

Помладите вардарови категории тргнаа со подготовките

После младинците кои што веќе осум дена се во тренажен процес, со подготовки од почетокот на оваа седмица почнаа и кадетите, пионерите и помладите пионери.

Со тоа сите четири помлади Вардарови генерации започнаа со подготовките за вториот дел од сезоната. Кадетите и пионерите се при самиот врв на табелата во своите првенства, а помладите пионери малку заостануваат, но и тие имаат шанси да бидат на крајот шампиони.

Тренерот на кадетската екипа Влатко Колев со првите импресии од стартот од подготовките:    „Почнавме во понеделникот, работиме за да се подготвиме за пролетниот дел од сезоната. На 17-ти февруари заминуваме во Дојран каде што ќе играме некоја пријателска средба, а до тогаш ќе тренираме тука на Фудбалската Академија. Што се однесува до играчкиот кадар немаме повредени, сите се тука и во моментов подготовките течат во најдобар ред и сме фокусирани само кон пролетниот дел од сезоната каде што очекуваме на крајот да бидеме на првото место на табелата во шампионатот“, вели Колев.

И тренерот на пионерите Сашо Тодоровски е задоволен од стартот на подготвителниот период на екипата.    „Веќе четири дена кадетската екипа на Вардар е во тренажен процес. Снегот од теренот на фудбалската Академија е исчистен и ги имаме сите услови за работа. Тренираме по два пати на ден и ние исто како и кадетите одиме во Дојран да играме пријателски натпревари. Играчкиот кадар е горе-доле истиот од есенскиот дел, со тоа што успеавме да се засилиме со неколку талентирани играчи кои ќе бидат дел од нашата екипа. Очекувам на пролет да атакуваме на нова титула“, изјави Тодоровски.


Текстот е прочитан 618 пати.
#
Федерер стана најстар освојувач на Мастерс титула
Спарс повторно победува, триото на Кливленд даде 101 поен
Шакира и Пике нема да дојдат на свадбата на Меси
Мика Хакинен се врати во формула 1
Во еден ден два пати срушен светскиот рекорд
Шарапова се "убивала" од пиење
Стриптизета е газдарица на Несторовски и на Трајковски
Мејведер и Мекгрегор ќе инкасираат по 100 милиони долари
Јусеин Болт лудуваше на карневал на Карибите
Ние сме најнапаѓачката екипа на светот

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter