Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

15.12.2016, 14:43

"Ц-Елизе" доаѓа освежен и поелегантен

Четири години по почетокот на продажбата "Ситроен" темелно ја обнови својата ефтина лимузина "Ц-Елизе".

Автомобилот доаѓа во малку поелегантно и префинето "пакување" со нов изглед и технологија.
На предниот дел новост се браникот, хромот, маската и светлата со 3д ефект. Поради овие промени моделот изгледа поимпресивно од претходникот.
Во внатрешноста промените се дискретни. Колата доби подобри материјали и украсни детали кои ја прават префинета, а најголема вест е екранот осетлив на допир со големина од седум инчи.
Внатрешноста е пространа и нуди доволно место за пет патници и 506 литри багаж. Понудата на моторите не се менуваше. Во зависност од пазарот ќе се нудат основниот бензинец од 82 КС, посилниот со 115 КС и два дизел агрегати со сила од 92 и 100 КС. Автомобилот како и досега ќе се произведува во Шпанија и ќе се продава на сиромашните пазари во Европа, Азија и Африка.


Текстот е прочитан 2663 пати.
#
"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Тојота подготви спортско издание на Јарис
КИА влегува во светот на спортските лимузини

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter