Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

28.02.2017, 12:54

Три возила опожарени на булеварот „Крсте Мисирков“ во Скопје

Три возила се опожарени на булеварот „Крсте Мисирков“ во Скопје. Пожарот е изгаснат од страна на Бригадата за противпожарна заштита во Скопје.

Полицијата денеска соопшти дека опожарени биле „фолксваген пасат“ со скопски таблички, сопственост на Ф.Ш., „мерцедес“ со велешки таблички сопственост на Б. Е. (40) од Скопје и „сузуки свифт“ со скопски таблички на М.Н. (41) од Скопје.

Пожарот настанал кога М.Ш. (44), брат на Ф.Ш., кога го стартувал фолксвагенот избил оган од предниот дел на возилото при што тоа целосно изгорело, зафаќајќи ги и другите две возила.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.


Текстот е прочитан 708 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter