Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

07.03.2017, 15:21

АМЕРИКАНСКИТЕ ВЛАСТИ ПРИВЕЛЕ ПОЗНАТА РУСКА МАНЕКЕНКА И ВОДИТЕЛКА НА АЕРОДРОМОТ ВО ЛОС АНЏЕЛЕС

Плејбој зајачица обвинета дека шпионирала за Путин

Манекенката, водителка и Плејбој зајачица, Викторија Бонја била задржана на аеродромот во Лос Анџелес, а полицијата ја обвинила дека шпионира за рускиот претседател, објавија американските и руските медиуми.

37-годишната Викторија Бонја, сексапилната руска манекенка и ТВ водителка, била задржана на аеродромот во Лос Анџелес, под сомнение дека е шпионка.
Бонја вели дека полицајците на аеродромот ја издвоиле од останатите и ја одвеле на испрашување, откако во нејзиниот багаж биле пронајдени картички од компанија која се занимава со производство на мали шпионски камери.
"Ме испрашуваа за Владимир Путин, за претседателот на Русија и за КГБ", изјавила таа за неколку медиуми и додала: "Тоа беше навистина голем удар за мене. Мислев дека ќе ме уапсат и депортираат по кратка постапка. Кога им објаснив со што се занимавам, почнаа да зборуваат за руски шпиони и КГБ".
Бонја изјавила дека била задржана при скенирање на нејзиниот багаж.
"Веднаш почнаа да ме бомбардираат со прашања дали сум шпион. На почетокот се смеев бидејќи звучеше како шега, но кога и трет пат ме прашаа исто, сфатив дека се сериозни. Кога им ги покажав моите профили на Инстаграм и Твитер, сфатија дека сум манекенка".
Бонја, која е родена во Сибир, живее во Монако.


Текстот е прочитан 1686 пати.
#
Напад во метро во Франција, тројца ранети
Ердоган: За мене Европа ќе биде „нацистичка“ се додека ме нарекува „диктатор“
За Европа: 60 свеќи за радување или 60 свеќи за тагување?
Колку се богати француските претседателски кандидати
Тилерсон лично бара Црна Гора да влезе во НАТО
Обновено - Петмина загинати и 40 повредени во нападот во Лондон
Лекс Ердоганис
Кој ќе ги наследи милијардите на Рокфелер?
Господарите на милијардите
Брегзит почнува на 29. март

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter