Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

25.01.2017, 11:28

При-пејд наградна игра на „Македонски Телеком“: Автомобилот за корисник од Куманово

Јетмир Рушити од Куманово е среќниот добитник на автомобилот „Volkswagen UP“, главната награда од припејд наградната игра која што ја организираше Македонски Телеком. Клучевите од автомобилот му се врачени на Рушити коjшто не ја криеше својата среќа и задоволство од наградата.

„Редовно учествувам во наградните игри кои што ги организира Македонски Телеком, но за прв пат добивам награда. Во текот на наградната игра, дополнив ваучер 4-5 пати и искрено не очекував дека токму јас ќе го добијам автомобилот. Ова беше големо изненадување за мене и мојата сопруга. Немаме сопствен автомобил и оваа награда е повеќе од добредојдена за семејството“, изјави денеска младиот Рушити при врачувањето на клучевите од автомобилот, којшто е корисник на услугите на Македонски Телеком веќе 12 години.

Припејд наградната игра се организираше за сите нови и постојни припејд корисници, во периодот од 21 октомври минатата година, па се до 9 јануари годинава. Извлекувањето на главната награда беше на 10 јануари. Освен главната награда „Volkswagen UP“, додека траеше играта секој ден се доделуваше и по еден смартфон Huawei P9 Lite.


Текстот е прочитан 1208 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter