Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

08.03.2017, 15:19

ОБЈАВЕНО ПОСЛЕДНОТО ПИСМО НА ПОРАНЕШНИОТ СРПСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ СЛОБОДАН МИЛОШЕВИЌ

Руси, помагајте, ме трујат !

Дека Хаг упорно одбивал адекватно да го лечи поранешниот претседател на Југославија, потврдува и писмото на Милошевиќ од 8. март 2006. година. Во писмото кое го пратил до тогашниот шеф на руската дипломатија, Сергеј Лавров, Милошевиќ го известил за "активни, намерни постапки за уништување на неговото здравје", пишува "Курир.рс".

Трибуналот, тврдел Милошевиќ, се обидувал да го отруе. Како доказ навел дека анализата од крвта од 12. јануари 2006. година, чии резултати ги добил на 7. март, покажала присуство на "многу силен лек кој се користи за лечење на лепра и туберкулоза", кој тој не го користел, со оглед дека минатите години не земал никакви антибиотици.
"Оние кои ми даваат лек за лепра сигурно не можат да ме лечат. И оние од кои ја бранев земјата во војната и кои имаат интерес да ме замолчат, исто така. Ви се обраќам вам и очекувам да ми помогнете и да ме заштитите од криминалните активности во институцијата која работи под знакот на ОН, и што побрзо да добијам можност да се лечам во ваша болница", напишал Милошевиќ три дена пред да почине.


Текстот е прочитан 3551 пати.
#
Напад во метро во Франција, тројца ранети
Ердоган: За мене Европа ќе биде „нацистичка“ се додека ме нарекува „диктатор“
За Европа: 60 свеќи за радување или 60 свеќи за тагување?
Колку се богати француските претседателски кандидати
Тилерсон лично бара Црна Гора да влезе во НАТО
Обновено - Петмина загинати и 40 повредени во нападот во Лондон
Лекс Ердоганис
Кој ќе ги наследи милијардите на Рокфелер?
Господарите на милијардите
Брегзит почнува на 29. март

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter