Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

01.03.2017, 12:58

ВО ДЕБАР МААЛО

Се откопува старата коцка на "Наум Наумовски-Борче"

Општина Центар почна со реконструкција на улицата "Наум Наумовски-Борче". Од Општината најавуваат дека ќе бидат обновени вкупно 1 087 квадратни метри.

"Ударните дупки претставуваа опасност за нормално движење на возилата и за безбедност во сообраќајот. Улицата беше во многу лоша состојба, а посебен проблем речиси на сите улици во Дебар Маало е тоа што асфалтот, во претходните мандати, бил поставуван врз коцките од макадам, без претходно да се извадат тие. За да се добие квалитет во реконструкцијата, коцките се вадат и потоа се поставува асфалт, што дополнително ја отежнува работата", велат од Центар.
Од Општината не кажуваат колку чини реконструкцијата на улицата, но најавуваат дека следни улици што ќе ги реконструира Центар во Дебар Маало се "Коле Неделковски" и "Коста Веселинов".


Текстот е прочитан 916 пати.
#
Ќе запре изградбата на Офицерски дом
Екобилборд ќе ја јаде прашината во Скопје
Автопералницата остана како чир на "Трета македонска бригада"
И Советот на Центар изгласа стопирање на улицата на Кеј 13 Ноември
Пролет значи нова ера
Стопирана изградбата на улицата на кејот
Паркот Жена-борец првпат ќе добие прскалки
Со зеленило против загадувањето
Катадиоптри за подобра видливост во Ѓорче Петров
Пролетна акција на јавните претпријатија во Ѓорче

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter