Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

24.11.2016, 12:47

ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА

Компир + ананас за срце

Белиот компир содржи калциум и калиум кои се неопходни за нормална работа на срцето, а помагаат и во преносот на нервните импулси, потврдуваат најновите истражувања.

Освен тоа, богат е и со растителни влакна и со бета-каротин.

За да дојде сето ова до целосен израз пробајте нов начин на подготвување - откако компирите ќе ги сварите, измешајте ги со сок од ананас и со маслиново масло.


Текстот е прочитан 2547 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
И Оги за 5000-тиот број на „Вест“
За јубилејниот 5000. број на Вест подготвивме и ексклузивна несе...
ИЗЛОГ
Оскар
Пишува Лејла САБИТ - Сон на секоја жена....

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март,...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен крос...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајо...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печени компири со сланина
Приготвување: компирите и кромидот излупете ги, исечете ги на тркалца, пос...
Site Meter