Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

30.03.2017, 18:57

Илиевски: Црвено-жолтата линија никој нема да ја помине

Верувале или не, по 32 пат се гледаме тука и судејќи според оваа прекрасна енергија и оваа огромна масовност на сите ни е јасно, и тука на улицата и во Собранието – дека црвено-жолтата линија никоја нема да помине, посочи на денешниот протестен марш на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ Богдан Илиевски кој е еден од организаторите.

-Бараа мандат за Тиранската платформа, не го добија. Сакаа да формираат влада базирана на Тиранската платформа не ја добија. Сакаа да изберат претседател на Собранието кој не се откажал од Тиранската платформа, не го избраа ниту денеска. Сето ова е благодарение на сите вас и само ако продолжиме да бидеме масовно на улиците во цела Македонија победите ќе продолжат. Овој народ е доказ дека има и кој да ја сака и кој да ја брани Македонија. Ако некој мисли дека може под чергиче да сокрие тирански платформи да знае дека не само што ќе ги откриеме, туку под чергичето може да го најдеме и клучот за Собранието. Народот е сериозен и кажува НЕ за двојазична, НЕ за двонационална Македонија, НЕ за дебата за промена на знамето, химната, на државниот грб, истакна Илиевски.

Тој додава дека докажале дека знаат да бидат апсолутни тивки и присутни со цело срце, но знаат да бидат гласни и да си ја сочуваат државата.


Текстот е прочитан 538 пати.
#
56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
ЕЛЕМ нема да бара поскапување на струјата
ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните не сакаат туѓи платформи
Миноски: Нови 72 милиони евра за малите и средните бизниси
СДСМ: Мнозинската волја на граѓаните ќе се реализира во разумен момент
СДСМ: Ја осудуваме изјавата на дебарскиот градоначалник Лата
Тодоров: Вакцините се безбедни, родителите да не го одложуваат вакцинирањето
Ниски температури во цела Македонија, земјоделците стравуваат од големи штети
ММФ и Светска банка: Македонската економија е стабилна и покрај политичката криз
ВМРО-ДПМНЕ: Нема да се реализира тиранската платформа затоа што граѓаните ја осудуваат

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter