Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

24.03.2017, 12:32

НА 31 МАРТ, ВО СКОПЈЕ

Пролетта доаѓа со Модниот викенд

Од 31 март до втори април ќе се одржи 15. јубилејно издание на Модниот викенд во Скопје, кој ќе се одржи во салонот "Порше Македонија".

Годинава е под мотото "Пјур индивидуалити", за сезоната пролет-лето 2017, а ќе го отвори ревијата на Јована Филиповиќ со колекција што претставува омаж на соработката што започна пред пет години, меѓу Јована и "Пелистерка". Потоа ќе биде претставена најновата колекција на уникатен италијански накит на "Сигма". За прв пат на Модниот викенд Скопје ќе се претстави дизајнерката Емира Имери, со колекција за пролет-лето 2017 година. Вечерта ќе ја заокружи колекцијата на "Алсхар". По ревиите, од 22:30 часот, посетителите на Модниот викенд ќе може да се забавуваат на Денот на шегата, 1 Април.
Втората вечер од Модниот викенд ќе започне со групна ревија на 15-мина студенти од факултетот за арт и дизајн при Европскиот универзитет во Македонија, наречена "Шик-шок-ефект". По ова ќе следува ревијата на "Линеа колекшн", а за прв пат ќе се претстави дизајнерката Коцарев. За крај на вечерта ќе ги видиме колекциите на Марија Трајанова и на Ирина Тошева. Последната вечер, на 2 април, публиката ќе ги види "Валон фешн груп", ревијата на Паоло Бочели, Сара Реџиќ и "Елиз". (А.Г.)


Текстот е прочитан 1529 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Масовен марш и денеска „За заедничка Македонија“: Остануваме на улиците колку што е потребно! (ФОТО)
Сибир се стопи (Жешко фото)
Околу 1.500 вљубеници во зимските спортови во оскудна облека се собраа на ...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter