Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

08.02.2017, 10:03

„Вест“ со Владо Георгиев пред концертот во Скопје: До уши сум вљубен во ќерка ми

Црногорскиот пејач и композитор Владо Георгиев и хрватскиот пејач Тони Цетински ќе одржат заеднички концерт во Скопје, на 18 февруари, во салата "Борис Трајковски". Ова е прв нивни заеднички настап, за кој и двајцата велат дека е одлична идеја. Владо Георгиев беше на гости во Скопје и во разговор за "Вест" зборуваше за таблоидите, од кои никако да се ослободи, за новите музички планови и за ќерката Софија, која му го сменила животот...

За целото интервју кликнете тука.


Текстот е прочитан 1380 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter