Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

07.03.2017, 13:26

СЕКСАПИЛНАТА СРПСКА АТЛЕТИЧАРКА ОСВОИ НОВО ЕВРОПСКО ЗЛАТО

Шпановиќ мами воздишки и со изгледот и со резултати

Актуелната европска првенка во скок во далечина и бронзена од Олимписките игри во Рио, Ивана Шпановиќ, изминатиот викенд освои нова европска титула во сала, и тоа пред своите навивачи во Белград.

Ивана дојде до овој трофеј со скок од одлични 7,24 метри, со што ги собори личниот и националниот рекорд, а го оствари и третиот најдолг скок на сите времиња, 13 сантиметри пократок од светскиот рекорд од 1998 година.
Освен што е успешна спортистка, неретко е и на листите на најубави жени во Србија. Ивана припаѓа во редот на најзгодните атлетичарки на светот и секојпат кога ќе излезе на спортско борилиште, мами воздишки со својата фигура.


Текстот е прочитан 1051 пати.
#
Федерер стана најстар освојувач на Мастерс титула
Спарс повторно победува, триото на Кливленд даде 101 поен
Шакира и Пике нема да дојдат на свадбата на Меси
Мика Хакинен се врати во формула 1
Во еден ден два пати срушен светскиот рекорд
Шарапова се "убивала" од пиење
Стриптизета е газдарица на Несторовски и на Трајковски
Мејведер и Мекгрегор ќе инкасираат по 100 милиони долари
Јусеин Болт лудуваше на карневал на Карибите
Ние сме најнапаѓачката екипа на светот

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter