Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

22.08.2016, 10:20

И „БМВ“ мора да повлекува возила - регистриран лош „вар“ на сериите „М5“ и „М6“

"БМВ" од американскиот пазар под итно ќе повлече 956 модели од линиите "М5" и "М6", бидејќи двете "ѕверки" имаат проблеми со коленестото вратило.

Инспекцијата утврдила дека имало неправилности во процесот на заварување, заради што на оделни возила постојат фрактури на вратилото и потенцијални проблеми со преносот на силата на задните тркала.
Истиот проблем може да доведе и до тоа автомобилот паркиран на надолнина да "отиде", без разлика на кренатата паркирна запирачка.
Повлекувањето на моделите треба да почне деновиве, сервисот нема да биде едноставен, а за сопствениците на возилата "БМВ" до почетокот на септември ќе осмисли некаква програма за компензација, но и "премостување" на периодот без возило.


Текстот е прочитан 2036 пати.
#
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Тојота подготви спортско издание на Јарис
КИА влегува во светот на спортските лимузини
"Ц-Елизе" доаѓа освежен и поелегантен
"БМВ" ќе ги електрифицира сите модели до 2020 година
„Мерцедес-АМГ“ најбрзо возило со заден погон на Нирбургринг
"Мајбах С650 кабриолет" е најскапиот сериски модел на "Мерцедес"
"Ферари 250 ГТО" се продава за 52 милиони евра!

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
И Оги за 5000-тиот број на „Вест“
За јубилејниот 5000. број на Вест подготвивме и ексклузивна несе...
ИЗЛОГ
Оскар
Пишува Лејла САБИТ - Сон на секоја жена....

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март,...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен крос...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајо...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печени компири со сланина
Приготвување: компирите и кромидот излупете ги, исечете ги на тркалца, пос...
Site Meter