Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

20.01.2017, 13:33

Време е за готвење

Варени јаболка со пудинг

Потребно:

4 јаболка
1 ванилин шеќер
1 кесичка пудинг од ванила
500 мл млеко
40 г шеќер

Приготвување: јаболката измијте ги, излупете ги и ставете ги во половина литар вриена вода во која сте го додале ванилин шеќерот, па варете ги околу 15 минути. Јаболката извадете ги од тенџерето, ставете ги во чинија и прелијте ги со варениот пудинг, кој сте го подготвиле според упатството на кесичката. Варените јаболка со пудинг може да ги послужете топли или изладени со шлаг.


Текстот е прочитан 3759 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter