Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

26.02.2017, 15:52

ХРВАТСКО ИЗНЕНАДУВАЊЕ ЗА МАНЕКЕНКАТА И БИЗНИСМЕНКА

Дунавка Трифуновска: Ми го подарија Тони за роденден

Македонската манекенка и бизнисменка Дунавка Трифуновска неодамна го прослави својот 36. роденден на кој како изненадување и беше хрватската поп-ѕвезда Тони Цетински, кој одржа концерт во Скопје.

Дунавка, освен што се пофали на својот фејсбук-профил, за овој роденденски подарок, таа ни откри дека сето ова $ го подготвиле луѓето од менаџментот на хотелот "Парк" и на нејзина голема радост, за својот роденден го добила најубавиот подарок...

За целиот текст кликнете тука.


Текстот е прочитан 5212 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter