Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

17.03.2017, 14:15

НАЈБРЗИОТ ЧОВЕК ДОКАЖА ДЕКА СПОРТОТ И ЖУРКИТЕ СЕ ДОБРА КОМБИНАЦИЈА

Јусеин Болт лудуваше на карневал на Карибите

Јусеин Болт е, можеби, единствениот атлетичар кој може да докаже дека спортот не трпи последици од журките.

Осумкратниот освојувач на олимпиското злато во моментов се наоѓа на Карибите, каде што требаше да почне со подготовките за Светското првенство во Лондон, со кое ќе $ стави крај на неверојатната кариера.
Но наместо на трчање, Болт почна да ги посетува лудите забави и да прави експерименти со алкохолот. Во меѓувреме, неговите навивачки не се жалат што тој е на журките, бидејќи секоја од нив успеа да влезе во скапоцен кадар со него. Болт, заедно со пријателите, присуствуваше на една журка на која присутните се полеваа со разни бои, а фотографиите го снимија секој негов потег.


Текстот е прочитан 1301 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter