Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

10.02.2017, 13:06

ПО АМСТЕРДАМ И НА ЛОНДОН

Забава "Постапи правилно" во Скопје

На 14 февруари, во МКЦ, во 21 часот, ќе се одржи скопското издание на "Постапи правилно", забава што го носи името на легендарниот филм на Спајк Ли и се одржува во Амстердам и во Лондон, а од годинава и во Скопје.

Главна ѕвезда на вечерта ќе биде легендата на латино хип-хопот, суперпродуцентското дуо од Квинс, Њујорк, - "Битнатс". Специјален гостин ќе биде холандската диџеј-легенда Роб Манга од Амстердам.Македонските бои вечерта ќе ги бранат фанки фреш-резидентите Гоце и Чваре.
Влезниците се продаваат на билетарницата на МКЦ, по цена од 200 денари во претпродажба и 300 денари на денот на настанот. (В.М.)


Текстот е прочитан 685 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter