Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
Здравје и убавина
Зошто треба да научите да скијате
Со скијањето е исто како и со музиката. Или е добро или е лошо. Постојат и два вида скијачи, добри ...
Природна козметика за убави кожа и коса
Најдобриот рецепт за убавина е добро познат - доволно сон и повеќе прошетки. Но на лицето и на тело...
8 продукти што ги топат мастите
Овие продукти го поттикнуваат метаболизмот, па всушност, додека јадете вие ги согорувате мастите...
Пиперката - храна и лек
Пиперката кај нас е мошне омилена храна....
Лут сос
Сомелете 250 г лути црвени пиперчиња без семки....
Примена на пивото во кујната
Пивото се користи во разни техники во кујната, а ова се оние кои најчесто ги користиме при подготов...
Храна за добро расположение
Студените и тмурни зимски денови се непријатели на доброто расположение. Затоа, во зима почесто паѓ...
Мозокот му помага на телото да се бори со бактериите
Мозокот не ги контролира само нашите мисли и основни физиолошки функции....
Јакнете го имунитетот и редовно мијте ги рацете
БЕРЛИН - Со малку среќа, редовното миење на раце, јакнењето на имунолошкиот систем и одржување здра...
Со сок против грип
Против вирусите не постои лек, но има начин како себеси да си ја олесните ситуацијата штом се појав...
Лимон - совршена природна козметика
Маска за чистење на масна кожа...
Бабини совети за во кујната
Зачините држете ги на суво место и на провев и подалеку од другите продукти. Солта ќе остане сува, ...
Ако се прејадовте за празниците, послушајте ги советите од нутриционистите
Не ги прескокнувајте оброците. Три оброка дневно е задолжително нешто. Тоа е столбот на организмот....
Чај за одржување на формата
Од зрното на пченицата може да се направи чај кој народот знае да го нарече "подмладувач"....
Големо чистење на организмот
Празниците завршија. Нека не ве чуди тоа што се чувствувате тромаво или вагата ви покажала неколку ...
Корисни совети за детосикација
Голема заблуда е да мислите дека детоксикацијата на телото е диета. Тогаш се прашувате што е вистин...
Бакнувајте се во Новогодишната ноќ
Галењето го потикнува хормонот на среќа, гушкањето е добро за кожата, а бакнувањето е поделотворно ...
СОС совети во пресрет на Новогодишната ноќ
Немате време за да отидете на депилација заради обврските. Лесно е, избричете ги нозете еден ден пр...
Предновогодишна диета за убавина
Средете се набрзина за претстојните новогодишни празници. Место мрсна и калорична, јадете вкусна и ...
Идеи за убав изглед, без да потрошите многу пари
За помалку од десет дена е дочекот на Новата година. Еве некои практични совети со кои ќе заблескат...
Пречекајте ја Новата година со стил
Ако имате деца кои се уште премали за целоноќна журка, а баба-службата не работи годинава, организи...
Експресната диета на Ким Кардашијан
"Јадете многу нискокалорични протеини, овошје, зеленчук, сирење и многу мало количество на јаглени ...
Бонтон за новогодишната ноќ
Планирајте што ќе облечете, што ќе донесете на прославата, со кого ќе разговарате и како ќе се заба...
Каков карактер, таков подарок
За драга пријателка, на партнерот или на родителите пронајдете им оригинални подароци, подароци што...
3 делотворни лека против утрото што боли
Прв лек - Го препорачуваат лекарите, а се состои од: обична вода во која сте додале малку сол и мал...
Време е за промена
Погледнете се во огледалото: градите ви се општиле, имате вишок на килограми, а тенот ви е нечист и...
Суперсовети за правилна исхрана
Јадете посни манџи. Нема ништо поздраво од тоа. Во посните манџи не се мешаат протеините со скробот...
Компир + ананас за срце
Белиот компир содржи калциум и калиум кои се неопходни за нормална работа на срцето, а помагаат и в...
Медот убива вируси
Секој вид на мед има посебни лековити својства:...
Цитрон против настинка
Благо-горчливиот вкус на цитронот го прави освежителен, а со оглед на тоа дека не содржи многу кало...

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Црвениот килим на Греми 2017
ИЗЛОГ
Вино
Пишува Лејла САБИТ - Скапо, евтино или наливно......

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март,...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен крос...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајо...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печени компири со сланина
Приготвување: компирите и кромидот излупете ги, исечете ги на тркалца, пос...
Site Meter