Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

04.01.2017, 11:46

НОВАТА ЉУБОВ НА БРАЗИЛЕЦОТ ЗРАЧИ ОД СЕКСАПИЛ

Кака е заљубен во манекенката Каролина Дијаз

Бразилскиот фудбалски репрезентативец Кака има нова девојка.

Со љубовта од школските денови, Карол Селико, тој одлучи да стави крај и ја заврши бракоразводната процедура, и овие денови шета со својата нова љубов - бразилската манекенка Каролина Дијаз.
Крајот на долгогодишниот брак со Карол, со која има две деца - синот Лука и ќерката Изабела, предизвика шок во јавноста зашто тие важеа за една од најпривлечните двојки во светот на фудбалот.
А уште поголем шок следуваше откако тој ја откри својата нова девојка.
Каролина е многу позната во Бразил, работи како модел и често може да се види во рекламните кампањи за промоција на долна облека.


Текстот е прочитан 2097 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter