Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

08.03.2017, 23:10

ИЗЛОГ

Убавина

Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка...

Вистинска.
Лажна.
Природна.
Вештачка.
Украдена.
Подарена.
Генетска.
Доживеана, замислена, видена, почувствувана, вкусена, намирисана или допрена.
Опеана, насликана, нацртана, напишана, зготвена, изградена, компонирана или фотографирана.
Во нас, до нас, околу нас, материјално или езотерично.
Во животот или во природата.
За некого е сe, а за некого ништо.
За некого е нешто мало, а за некого големо.
За некого е нешто трајно, а за некого времено.
За некого реалност, а за некого фантазија.
За некого предмет, а за некого идеја.
Некому му помага во животот, а некому му одмага.
Некому му носи пари, а некому задоволство.
За некого е професија, а за некого хоби.
За некого потценета, а за некого преценета.
Убавината е релативна работа.
Колку очи, толку убавина.
Некој е убав однадвор, а некој однатре.
Некој зрачи со убавина, а некој ја поседува.
Некој може да биде најубав на свет, ама поради лошотилакот, најгрд.
Некој може да биде најгрд на свет, ама поради добрината, најубав.
Вие избирате како ќе ве види светот!

l.sabit@vest.com.mkТекстот е прочитан 1149 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter