Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

19.02.2017, 10:58

Со Ивица Боцевски, македонскиот амбасадор во Бразил, за политиката и карневалите: Рио - најголемата журка во светот

Февруари е месец кога Рио де Жанеиро, градот на надалеку познатите плажи Ипанема, Копакабана и Леблон и на уште попознатиот карневал, е центар на забавата, кога сè блеска од музика, бои и од фантазија. Рио е познато и по статуата на брдото Корковадо, каде што се извишува најголемата статуа на Исус Христос (Христос Спасител), а на крајот од брегот е сместено брдото наречено Шеќерна Глава, од каде што со жичница се искачувате на 1.400 метри и Рио е спрострено пред вас...

За целиот текст кликнете тука.

За целиот текст кликнете тука.

 


Текстот е прочитан 1350 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

58-ми ден протести за иднината на Македонија (Фотогалерија)
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter