Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

16.07.2016, 18:31

ПОРТУГАЛЕЦОТ СЕ ПОФАЛИ СО НАЈБРЗИОТ АВТОМОБИЛ НА СВЕТОТ

Роналдо се поднови со "бугати вејрон" од 2,5 милиони евра

Капитенот на Португалија, Кристијано Роналдо, по освојувањето на европската титула на неодамна завршеното ЕП во Франција, се почасти со нова "машина".

Ѕвездата на Реал Мадрид ја поднови гаражата со суперлуксузни и брзи автомобили откако го купи "бугати вејрон", најбрзиот и најскап автомобил на светот.
Се работи за кабриолет верзија на стандардниот "вејрон" со В16 мотор и зафатнина од 8.000 кубици, четири турбополначи преку кои ослободува сила од 1.001 КС, а максималната брзина му достигнува 400 км/ч, односно 369 км/ч кога му се симнат тврдиот кров.
"Гранд спорт" верзијата на "Бугати" е произведена во само 150 примероци, од кои 50 веќе се испорачани на клиентите.
- Стигна животното - се пофали Роналдо на социјалните мрежи, стоејќи со него пред својата гаража во која има место само за најскапите коли во светот.


Текстот е прочитан 5572 пати.
#
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Тојота подготви спортско издание на Јарис
КИА влегува во светот на спортските лимузини
"Ц-Елизе" доаѓа освежен и поелегантен
"БМВ" ќе ги електрифицира сите модели до 2020 година
„Мерцедес-АМГ“ најбрзо возило со заден погон на Нирбургринг
"Мајбах С650 кабриолет" е најскапиот сериски модел на "Мерцедес"
"Ферари 250 ГТО" се продава за 52 милиони евра!

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
И Оги за 5000-тиот број на „Вест“
За јубилејниот 5000. број на Вест подготвивме и ексклузивна несе...
ИЗЛОГ
Вино
Пишува Лејла САБИТ - Скапо, евтино или наливно......

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март,...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен крос...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајо...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печени компири со сланина
Приготвување: компирите и кромидот излупете ги, исечете ги на тркалца, пос...
Site Meter