Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

27.01.2017, 14:14

Стојанова победник на Отвореното Првенсто на Македонија до 14 години

Членовите на ТК Теннис Паркк, Јана Стојанова и Александра Симева, имаа одличен настап на Зимското Отворено Првенство на Македонија за Јуниори и Јуниорки до 14 години.

Првенството се одржа изминатиот викенд на терените на ТК Југ. Стојанова и Симева стигнаа до финалето каде Јана Стојанова славеше со резултат од 2-1 во сетови (6-2, 1-5, 6-3).
Воедно ве потсетуваме дека овој викенд под организација на ТК Теннис Паркк, се одржува Зимското Отворено Првенство во тенис за јуниори и јуниорки до 16 години. Првенството ќе се одржи од 28-31.01.2017, на два терени на земјена подлога, во балон сала.
Натпреварите ќе започнат утре од 9 часот.
Текстот е прочитан 543 пати.
#
Федерер стана најстар освојувач на Мастерс титула
Спарс повторно победува, триото на Кливленд даде 101 поен
Шакира и Пике нема да дојдат на свадбата на Меси
Мика Хакинен се врати во формула 1
Во еден ден два пати срушен светскиот рекорд
Шарапова се "убивала" од пиење
Стриптизета е газдарица на Несторовски и на Трајковски
Мејведер и Мекгрегор ќе инкасираат по 100 милиони долари
Јусеин Болт лудуваше на карневал на Карибите
Ние сме најнапаѓачката екипа на светот

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter