Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

28.03.2017, 18:08

ПОП-ПЕЈАЧКАТА РЕНАТА КРАЛЕВСКА СТАНА НЕВЕСТА

Не се мажам, глумам манекенка

Поп-пејачката Рената Кралевска стана невеста. Не се омажи, туку е заштитно лице на новата колекција венчаници на модната куќа "Драма" на Ивана Кнез.

Со изборот на Рената, "Драма" претставува еден поинаков и посвеж поглед кон концептот на идната невеста. Со современ пристап, без оптоварувачки кроеви, колекцијата на Кнез е наменета за модерни невести, неоптоварени, исполнети и единствени. Невести кои во полн здив ја слават љубовта. Свила и рачни везови ја дефинираат основата на колекцијата, претставени на неконвенционален начин, како процес на подготовка.Целиот текст е објавен во печатеното и електронското издание на Вест.


Текстот е прочитан 2065 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Масовен марш и денеска „За заедничка Македонија“: Остануваме на улиците колку што е потребно! (ФОТО)
Сибир се стопи (Жешко фото)
Околу 1.500 вљубеници во зимските спортови во оскудна облека се собраа на ...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter