Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

08.03.2017, 23:18

МОДНАТА КУЌА "НАНА" ОД ШТИП ЈА ПРОМОВИРАШЕ ПРОЛЕТНАТА КОЛЕКЦИЈА

Избор на мис

На избор на мис наликуваше ревијата за пролетната колекција на модната куќа "Нана" од Штип, во ТЦ "Рамстор", во чест на празникот 8 Март, во организација на Роберт Граматиков.

Тоа беше спој на дел од убавиците кои ги претставуваат Македонија на светските избори на убавина и брендот (присутен на модната сцена 17 години) кој ги облекува за овие настани. Манекенките, заедно со гостинките од Бугарија и од Србија, блеснаа во свечени тоалети како за на црвен килим, но во и посекојдневни варијанти. Ѕвезда на вечерта беше најтрофејната наша манекенка на изборите на убавина, Марјана Станојковска, која го водеше настанот на светски поп-хитови и која изигра танц со својот партнер Илија Карадаковски од шоуто "Танц со ѕвездите". На крај, дамите од публиката добија ружа за подарок. (Л.С.)

За ексклузивната мега-фотогалерија кликнете тука.


Текстот е прочитан 3508 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter