Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

20.04.2017, 06:55

МАКЕДОНСКАТА ЕВРОВИЗИСКА ПРЕТСТАВНИЧКА ПРОЗБОРЕ ЗА ЉУБОВТА

Бурческа: Вљубена сум во гитаристот од мојот бенд

Македонската и германската претставничка за Евросонг, Јана Бурческа и Левина, одржаа заедничка свирка во скопскиот клуб "Јавна соба". Во придружба на бендот "Офбитс", Јана и Левина ја продолжија музичката дружба што започна во Тел Авив, на промотивната евровизиска турнеја...

За целиот текст и за фотографиите кликнете тука.


Текстот е прочитан 3972 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter