Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

02.11.2016, 17:47

ИЗЛОГ

Мода

Пишува Лејла САБИТ - Да си славен, а никој не знае што работиш...

Да си славен, а никој не знае што работиш.
Да си актуелен заради афера, а не заради успех.
Да си ѕвезда, а никој не ти чул песна.
Да си водител, а гостите да ти се во сенка.
Да носиш деколте, а да се криеш од новинари.
Да се дотеруваш, а да не почитуваш дрес-код.
Да седиш во прв ред, а да немаш ниту покана.
Да бараш гага, а да не знаеш колку пари имаш.
Да не ти вели никој фала за нешто убаво, туку те напаѓа само за нешто лошо.
Да имаш многу пари, а да чмаеш во Скопје.
Да купуваш скапа облека, а по еден месец можеш да ја купиш на попуст.
Да паркираш по улици, а имаш место на паркинг.
Да фрлаш ѓубре по улици, а околу тебе има канти за ѓубре.
Да си згодна, убава и паметна, а избираш вагабонти.
Да си згоден, паметен и успешен, а избираш спонзоруши.
Не е тешко да си модерен во Скопје!

l.sabit@vеѕt.com.mk


Текстот е прочитан 1301 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter