Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

21.02.2017, 09:57

ДЕЧКОТО СЕ ОБИДЕЛ ДА ЈА УДАВИ МИЛИЦА ДАБОВИЌ

Најдобрата српска кошаркарка претепана поради Сораја

Најдобрата српска кошаркарка Милица Дабовиќ била физички нападната од нејзиниот дечко Шиме Шиклиќ Симон, пишува "Блиц".

Драмата се одвивала околу пладне во станот на српската репрезентативка. Таа пријавила дека Шиме, кој е Хрват и поранешен ракометар, со рацете ја стегал во пределот на вратот и и нанесол полесни физички повртеди и гребаници на десната рака.
Инцидентот наводно го предизвикале фотографии кои се појавиле во јавноста а на нив бил Симон заедно со старлетата Сораја. Кошаркарката после тоа изјавила дека не знаела дека тој излегол со Сораја и воопшто не и се јавувал.
- Настана поголем проблем поради мојата изјава дека ќе падне од коњ на магаре кога би бил со Сораја. Тогаш почнавме да се расправаме па веројатно отишол кај неа. Мило ми е што се случи ова, сега можам полесно да ја прекинам врската - изјави Милица Дабовиќ .
Таа го пријавила насилството на полицијата која трага по нејзиниот дечко.
- Милица има модринки по телото и вратот зашто Симон се обидел да ја задави. Распишана е потерница по него - вели полициски извор за "Курир".
Симон во 2015 година бил уапсен за напад врз обезбедување во трговски центар во Белград кога се паркирал на место резервирано за лица со хендикеп.


Текстот е прочитан 2544 пати.
#
Федерер стана најстар освојувач на Мастерс титула
Спарс повторно победува, триото на Кливленд даде 101 поен
Шакира и Пике нема да дојдат на свадбата на Меси
Мика Хакинен се врати во формула 1
Во еден ден два пати срушен светскиот рекорд
Шарапова се "убивала" од пиење
Стриптизета е газдарица на Несторовски и на Трајковски
Мејведер и Мекгрегор ќе инкасираат по 100 милиони долари
Јусеин Болт лудуваше на карневал на Карибите
Ние сме најнапаѓачката екипа на светот

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter