Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

08.02.2017, 13:22

НБА

Џејмс со тројка на 0,3 секунди до крајот го спаси Кливленд

Вашингтон визардс и Кливленд кавалирс го одиграа можеби највозбудливиот меч сезонава со вкупно 275 поени.

Актуелниот првак на спектакуларен начин успеа да избегне пораз на тешкото гостување кај "волшебниците", а најзаслужен за тоа е Леброн Џејмс кој на 0,3 секунди до крајот погоди луда тројка кога се изгледаше загубено за Кливленд и го одведе мечот во продолжението.
"Кралот" поради шест фаула не беше во можност да игра во дополнителните пет минути, но Кливленд сепак успеа да слави со140:135.
Џејмс го заврши мечот со 32 поени, седум скокови и рекордни за него 17 асистенции, но навистина добри во редовите на Кливленд беа и Кевин Лав и Кајри Ирвинг. Првиот постигна фантастични 39 поени, а вториот 23.
ОСТАНАТИ РЕЗУЛТАТИ: Њујорк-Лејкерс 121:107, Вашингтон-Кливленд 135:140, Индијана-Оклахома Сити 93:90, Торонто-Клиперс 118:109, Атланта Јута 95:120, Детроит-Филаделфија 113:96,
Њу Орлеанс-Феникс 111:106, Минесота-Мајами 113:115, Денвер-Далас 110:87, Мемфис-Сан Антонио 89:74, Сакраменто-Чикаго 107:112.


Текстот е прочитан 516 пати.
#
Исланд го погоди бејби бум девет месеци по ЕП
Харден го доби дуелот со Вестбрук
Вињалес со триумф дебитираше за Јамаха
Карлеуша и Тошиќ во турско реално шоу
На Кливленд му виси првото место на Истокот
Чудесниот Буфон и уште почудесната Италија
Фетел го надмудри Хамилтон и го прекина постот на Ферари
Ова е најубавиот начин да се каже "збогум"
Вестбрук оствари трипл-дабл без промашување
Игуана прекина меч, па направи селфи со Хас

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter