Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

05.04.2017, 13:36

НЕОЧЕКУВАН ПОТЕГ НА ГОЛМАНОТ НА ЧЕЛЗИ

Тибо Куртоа и раскина на бремената девојка

Голманот на Челзи, Тибо Куртоа се раздели со својата девојка Марта Домингес која е бремена и двајцата се во очекување на нивното второ дете.

- Секој од нас има свој начин на живот и покрај тоа што Марта е бремена. Се разделивме но остануваме пријатели. Распоредот во Лондон многу ми е згуснат, но не бегам од одговорност. Децата ќе го добијат целото внимание и грижа. Со Марта ќе остане да биде дел од мојот живот - изјави белгискиот голман.
Тибо Куртоа и Марта Домингес се родители на Адријана која се роди во 2015-та.
- Продолжуваме да се сакаме и да е разбираме многу добро. Родители сме на една фантастична принцеза, Адријана и по еден месец очекуваме да се роди нашиот принц Никола. Сакаме нашите деца да ја добијат заслужената љубов од нас - напишал Тибо Куртоа на социјалните мрежи.


Текстот е прочитан 1399 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter