Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

22.02.2017, 10:08

Џез-вечер со "Васил Хаџиманов трио"

Вечерва, во џез-бистрото "Бруклински", со почеток во 21 часот, ќе настапи познатиот џез-музичар Васил Хаџиманов со своето трио

Настапот на Хаџиманов е во рамките на џез-вечерите на бистрото. Утре настап ќе имаат Тони Китановски, Рашит Асан, Иван Бејков и Виктор Филиповски. В петок, пак, за џез-забавата ќе се погрижи квинтетот "Фри стајл" , а в сабота на џез-вечерта ќе настапи "Самба трио".


Текстот е прочитан 512 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter