Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

06.02.2017, 13:05

ЕКС ИТАЛИЈАНСКИОТ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ ЌЕ СЕ ПОСВЕТИ НА СЕМЕЈСТВОТО

Касано најави завршување на кариерата

Поранешниот италијански репрезентативец Антонио Касано најави завршување на фудбалската кариера. 34-годишниот напаѓач ова го изјавил пред тренерот на Сампдорија Марко Џампаоло.

- Ми кажа дека без прифатливи понуди само ќе стави крај на својата кариера. Ќе го направи тоа дури и без да одигра проштален натпревар -, откри тренерот Џампаоло.
Поранешниот играч на Бари, Рома, Реал Мадрид, Милан и Интер побарал екипата од Џенова да го раскине неговиот договор, кој го врзува со Сампдорија до крајот на сезоната. Единствената понуда до Касано е од второлигашот Виртус Ентела. Тој нема намера да игра во странство, бидејќи сака да остане во близина на семејството.
Антонио Касано нема играно од почетокот на сезоната. Тој беше "замрзнат" во составот на Сампдорија и неговата фотографија дури беше отстранета од клупскиот сајт, откако фудбалерот одби да биде трансфериран во текот на летото.


Текстот е прочитан 418 пати.
#
Федерер стана најстар освојувач на Мастерс титула
Спарс повторно победува, триото на Кливленд даде 101 поен
Шакира и Пике нема да дојдат на свадбата на Меси
Мика Хакинен се врати во формула 1
Во еден ден два пати срушен светскиот рекорд
Шарапова се "убивала" од пиење
Стриптизета е газдарица на Несторовски и на Трајковски
Мејведер и Мекгрегор ќе инкасираат по 100 милиони долари
Јусеин Болт лудуваше на карневал на Карибите
Ние сме најнапаѓачката екипа на светот

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter