Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

21.02.2017, 09:51

Забавата "Најголемите хитови" на 11 март во Скопје

Традиционалната забава "Најголемите хитови" ќе се одржи на 11 март, во Скопје, во арената "Борис Трајковски".

Ќе настапат 18-мина домашни диџеи и ќе ги пуштаат најголемите светски хитови од изминативе 25 години.
"Секој од диџеите ќе сврти барем по една песна што, според него, е најголем хит на сите времиња", велат од "Урбан денс", организатор на настанот.
Првиот диџеј не е објавен на листата, а ќе биде дополнително одбран. Него ќе до одбере публиката преку гласање. Сите млади диџеи треба да пратат линк од својот микс во инбокс на профилот "Урбан денс" на Фејсбук или на фан-страницата. Потоа организаторите ќе направат селекција на 3 микса и ќе ги објават, а ќе победи оној што ќе собере најмногу лајкови од посетителите на страницата.
Останатите седумнаесетмина диџеи се: диџеј Мац, Марга Сол, Бабаура Јуниор, Дела, Боби, Бранчез, Даци, Александар Галоски, Навигатор, Сателајт, Сирилик, Мето С., Дисконектед, Тодороф, Дуоз, Мики Ла Фрик и Скајвокер.
Билетите во претпродажба се по цена од 200 денари во "Југотон" и на мрежата на "Купи карти за сè" низ сите градови во Македонија.


Текстот е прочитан 448 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter