Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

09.06.2016, 21:34

Специјално издание на "камаро" за "Трансформери 5"

Петтиот дел на "Трансформери" кои во кината ќе се вратат следното лето, режисерот Мајкл Беј на Твитер откри како ќе изгледа еден од најпопуларните автомобили во неговиот филм - новиот "шевролет камаро".

Сагата за "трансформерите" и судирот на роботските возила ќе продолжи со петтиот дел "Последниот витез", а тоа значи дека ќе видиме нови возила во филмот. Режисерот Беј ја откри најновата верзија на најпопуларниот авторобот во серијалот, "Бамблби". "Шевролет" го преработи новото "камаро" во карактеристичната "жолто-црна" комбинација и автомобилот изгледа одлично.
За разлика од обичното "камаро", ова го карактеризираат изразените спојлери и логото на автороботи. Главните улоги во филмот ги толкуваат Марк Волберг и Ентони Хопкинс.


Текстот е прочитан 2387 пати.
#
"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Тојота подготви спортско издание на Јарис
КИА влегува во светот на спортските лимузини

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter