Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

16.01.2017, 13:12

БИВШИОТ ИГРАЧ НА ЊУКАСЛ Е ВИСТИНСКИ СРЕЌНИК

Фудбалерот Јонас Гутиерез ја фати најзгодната адвокатка во Аргентина

Бившиот аргентински репрезентативец и сегашен фудбалер на Дефенсе, Јонас Гутиерез се најде повторно во центарот на вниманието на јавноста поради неговата атрактивна девојка Алехандра Магилети.

Гутиерез во 2014 година успеа да се излечи од ракот на тестисите додека играше за премиерлигашот Њукасл. Лани тој настапуваше во Депортиво, а сега е член на Дефенсе.
Бившиот аргентински репрезентативец тврди дека има голема поддршка од атрактивната девојка Алехандра која се занимава со адвокатура и манекенство.
Триесет и едногодишната убавица обожава да објавува сексапилни фотографии, а има и илјадници следбеници на социјалните мрежи.


Текстот е прочитан 2230 пати.
#
Исланд го погоди бејби бум девет месеци по ЕП
Харден го доби дуелот со Вестбрук
Вињалес со триумф дебитираше за Јамаха
Карлеуша и Тошиќ во турско реално шоу
На Кливленд му виси првото место на Истокот
Чудесниот Буфон и уште почудесната Италија
Фетел го надмудри Хамилтон и го прекина постот на Ферари
Ова е најубавиот начин да се каже "збогум"
Вестбрук оствари трипл-дабл без промашување
Игуана прекина меч, па направи селфи со Хас

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter