Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

01.03.2017, 13:44

Опожарена градинката „8 Март“ во Шуто Оризари

Во градинката „8 Март“ во скопската општина Шуто Оризари ноќеска избувнал пожар, соопшти денеска полицијата.

Пожарот избувнал во 01:20 часот по полноќ, а бил изгаснат со девет возила на Бригадата за противпожарна заштита.

Полицијата соопшти дека се работи за голем пожар, а додека се гаснел, сообраќајот бил пренасочен.

Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот.


Текстот е прочитан 437 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter