Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

01.03.2017, 13:03

Четкар со настап во Џакарта

Владимир Четкар на 3 март ќе настапи на фестивалот "Џава џез" во Џакарта, еден од најголемите и најпрестижни интернационални џез-фестивали во светот.

Тој ќе настапи на една од главните сцени и ќе биде придружуван од македонски, американски и од тајландски музичари или конкретно од Филип Стевановски на тромбон, Коди Роландс на труба, Борислав Веселинов на тенор саксофон, Супакит Фоганакит на клавијатури, Ѓоле Максимовски на бас и од Виктор Филиповски на тапани.
По Индонезија, Четкар ќе продолжи со турнејата во Тајланд, каде што ќе одржи два концерта, еден во Бангкок, на 12 март, во познатиот џез-клуб "Џез суши", а другиот на 18 март, на музичкиот фестивал "Патаја".


Текстот е прочитан 636 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter