Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

10.02.2017, 13:06

Рег ен Боун Мен на "Егзит"

Авторот на еден од најголемите светски хитови во моментов "Човек", британскиот соул-музичар Рег ен Боун Мен, доаѓа на главната бина на фестивалот "Егзит" во Нови Сад, на 9 јули.

Веќе ја освои годинашната британска музичка награда, а еден од директорите на издавачката група "Сони" предвидува дека албумот "Човек", кој ќе излезе денес, ќе биде еден од најпродаваните годинава.
Денс арената на "Егзит"на 7 јули ги очекува хаус-музичарите Соломун и Диксон. За 8 јули е најавен "Фејтлес", диџеј-сет кој ќе го претстави Систер Блис, авторката на најголемите хитови на оваа култна електронска група. (М.Џ.)


Текстот е прочитан 687 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter