Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

10.03.2017, 14:03

Оштетена макета на параклис во Тетово

Засега непознати сторители ноќта помеѓу средата и четвртокот ја скршиле макетата на мала црква – параклис што била поставена во дворот на црквата „Свети Никола“ во Тетово, информираше портпаролотр на СВР Тетово Марјан Јосифовски.

Тој посочи дека оштетувањето на макетата вчера наутро го пријавил свештеникот во црквата Д.Н.(44) од Тетово.

-Екипа на полицијата изврши увид, го фотодокументирше оштетеното и скршеното и работи на откривање на сторителите и расветлување на сите поединости поврзани со овој случај. Причинетата материјална штета се проценува на околу 1.500 денари, рече Јосифовски.


Текстот е прочитан 1068 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter