Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

03.04.2017, 14:13

ПО ПОСТИГНАТИТ ГОЛ ПРОТИВ ШАЛКЕ

Обамејанг славеше со маска на "маскираниот голгетер"

Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Пјер Емерик Обамејанг повторно со маска прослави постигнат гол.

Откако во минатото беше Бетмен и Спајдермен, на дуелот на гости со Шалке (1:1) тој по изедначувачкиот гол имаше специјална маска "маскираниот голгетер" со која претходно се појави во рекламните кампањи на "Најки". Сепак, овој гест може да му донесе проблеми на клубот кој има спонзорски договор и соработка со "Пума".
По натпреварот, претседателот Ханс Јоаким Вацке не го криел незадоволството и најавил дека ќе има разговор со напаѓачот на оваа тема.
- Ќе разговараме одново, но сега тој ќе биде во многу полоша ситуација - вели првиот човек на Борусија кој веќе еднаш го опомена напаѓачот откако Обамејанг го имаше логото на Најки на својата фризура.
Но, на Обамејанг не му требаше многу за да им врати на оние кои го критикуваа. Тој на Инстаграм напиша:
-Јас арогантен? Ве молам момци, тоа е начинот на кој јас живеам. Ова е мојот свет во кој јас сум како дете кое ужива да игра фудбал - стоеше во пораката на Обамејанг.


Текстот е прочитан 401 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter