Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

04.04.2017, 13:17

ОТКАКО ДОБИ ОТКАЗ ОД МИДЛЗБОРО

Мурињо ќе го земе Каранка во Манчестер јунајтед

Тренерот на фудбалерите на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, има намера да го ангажира во својот стручен штаб Аитор Каранка, кој беше отпуштен од Мидлзборо изминатиов месец, откако тимот влезе во зоната за испаѓање.

Според пишувањето на "Мирор", Мурињо му понудил на Каранка да биде дел од стручниот штаб на"црвените ѓаволи", но досега не добил конкретен одговор од него.
Аитор Каранка му беше помошник на Португалецот во Реал Мадрид и му помогна да ја освои титулата во Примера.


Текстот е прочитан 637 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter