Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

31.01.2017, 13:05

ТРЕНЕРОТ НА МАНЧЕСТЕР СИТИ НА ТРИБИНИТЕ НА ПАРКОТ НА ПРИНЦОВИТЕ

Гвардиола со секси моделот Викторија Лопирева го шпионираше Монако

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола во неделата во живи го следеше натпреварот помеѓу ПСЖ и Монако (1:1), а друштво му правеше рускиот модел Викторија Лопирева.

Француските медиуми го уловија Гвардиола на трибината како ги мерка ѕвездите на двата тима, а особено оние на Монако со кои ќе има и директен дуел во Лигата на шампионите.
Инаку, Вкторија Лапирева се прослави во ноември минатата година кога беше водителка на церемонијата за жребот на Купот на конфедерации. Исто така Русинката ќе биде и официјален амбасадор на Светското фудбалскот првенство во 2018 година кое ќе се одржи во нејзината татковина.


Текстот е прочитан 1237 пати.
#
Федерер стана најстар освојувач на Мастерс титула
Спарс повторно победува, триото на Кливленд даде 101 поен
Шакира и Пике нема да дојдат на свадбата на Меси
Мика Хакинен се врати во формула 1
Во еден ден два пати срушен светскиот рекорд
Шарапова се "убивала" од пиење
Стриптизета е газдарица на Несторовски и на Трајковски
Мејведер и Мекгрегор ќе инкасираат по 100 милиони долари
Јусеин Болт лудуваше на карневал на Карибите
Ние сме најнапаѓачката екипа на светот

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter