Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

28.11.2016, 11:27

ГЛАМУР

Путин му го предаде рускиот пасош на Стивен Сегал

РУСИЈА - Рускиот претседател Владимир Путин му даде руски пасош на американскиот актер Стивен Сегал и рече дека се надева оти ова ќе послужи како симбол на подобрување на нарушените односи меѓу Москва и САД.

На свеченоста што се одржа во Кремљ, Сегал го потпиша новиот пасош пред Путин, а рускиот лидер рече: "Сакам да ти честитам и да изразам надеж дека ова е уште еден, иако мал, гест што би можел да да биде знак на постепеното нормализирање на односите меѓу нашите земји".
На прашањето на Путин како се чувствува, актерот одговори: "Сè е супер. Ќе разговараме подоцна. Сега-засега ми е чест што сум тука".
Путин, голем обожавател на боречките вештини што Сегал често ги применува во неговите холивудски акциони филмови, потпиша указ на почетокот на месецот да му се додели државјанство на Сегал.
Повеќе од една деценија Сегал (64) редовно ја посетува Русија. Неговите филмови, како "Под опсада" и "Снајпер: Специјалци" се популарни кај руската публика.
Сегал е најновата ѕвезда во низата западни славни личности кои добија руски пасоши во изминативе неколку години. Во 2013 година Путин му даде руско државјанство на францускиот актер Жерар Депардје.


Текстот е прочитан 1211 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
И Оги за 5000-тиот број на „Вест“
За јубилејниот 5000. број на Вест подготвивме и ексклузивна несе...
ИЗЛОГ
Оскар
Пишува Лејла САБИТ - Сон на секоја жена....

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март,...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен крос...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајо...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печени компири со сланина
Приготвување: компирите и кромидот излупете ги, исечете ги на тркалца, пос...
Site Meter