Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

24.02.2017, 18:32

Марш на „Тврдокорните“ низ Скопје: „НЕ“ за поделба на Македонија (ФОТО)

Протестен марш на здружението на граѓани Тврдокорни против, како што велат, поделбата на Македонија и воведување на уште еден јазик се одржа во центарот на Скопје.

Собирот под мотото Македонски марш - Ззавет за Македонија започна од пред Соборнит храм, по што граѓаните се упатија до споменикот на бранителите во паркот Жена борец, каде беше положено цвеќе.

Портпаролот на здружението Горан Угриновски, изјави дека собирот е поради молкот на оние кои се сметаат дека се најголеми и дека не ги интересира кој ќе ја формира владата.

- Она што не интересира и она на кое сакаме јавен одговор е зошто после објавувањето на платформата политичарите молчеа. Бараме одговор што договоривте во Мала Речица. Зошто не испаднавте храбри и јавно уште првиот ден да го отфрлите тоа ништожно парче хартија, изјави Угриновски.Текстот е прочитан 2062 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter