Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

14.02.2017, 13:57

ФОЛК-ПЕЈАЧКАТА ТАТЈАНА ЛАЗАРЕВСКА ГО ПРОСЛАВИ РОДЕНДЕНОТ ВО МЕЛБУРН, АВСТРАЛИЈА

Наполнив 42, а се чувствувам како да имам 24 години

Не ги кријам годините, се гордеам со нив, вели фолк-пејачката Татјана Лазаревска, која завчера го прослави 42. роденден.

Бидејќи имала настап, не можела да организира голема журка, како за јубилејот, па со најблиските ги дувала свеќите на тортата што $ ја направила мајка $ Снежана, која е кај нив на гости.
"Поважно е да сме живи и здрави и да се множат годините. Јас не ги кријам. И мислам дека никогаш нема да ги кријам, бидејќи сметам дека секоја година си има своја убавина. Не е важно колку години имаш, туку како се чувствуваш и како ги трошиш. А јас се чувствувам како да имам 24, и ги трошам со песна. Сакам да сум весела и позитивна и проблемите да ги надминувам со песна. Кога ги дував свеќите, замислив една желба и на следниот роденден ќе откријам која желба сум ја замислила", вели Татјана.
Татјана и Новица веќе две години живеат во Мелбурн, Австралија. Татјана дипломираше на факултет за грижа и воспитување на деца. И таа и Новица подготвуваат нови песни. (В.М.)


Текстот е прочитан 9043 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter