Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

20.01.2017, 13:22

ТОА Е ВИСТИНСКИ НАВИВАЧ

Осум години се обложува Ексетер да победи со 4:1

Последните осум години беа доста бурни за англискиот нисколигаш Ексетер, како на терените, така и надвор од нив.

Прво, за само два години скокна два ранга на натпреварување во 2008 и 2009 година, но идилата траеше едвај три сезони по што тимот се врати во четвртата лига на Англија.
Медиумите на Островот открија еден навивач на овој тим кој сите овие осум години не отстапил од својата идеја. На секој натпревар на Ексетер, без разлика дали игра дома или на гости, тој уплаќал по десет фунти за победа од 4:1.
Статистиката покажала дека досега е во добивка од 600 фунти бидејќи во овие осум години Ексетер шест пати победил со овој резултат од кои два во оваа сезона. Последен пат ланскиот ноември против Барнет на гостински терен, а интересно е тоа што поголем број од овие победи се надвор од својот стадион - четири, наспроти два дома.
Најплодна му била токму првата година - 2008 кога почнал да се обложува на 4:1 за Ексетер. Таа години овој упорен навивач три пати го погодил резултатот.


Текстот е прочитан 847 пати.
#
Исланд го погоди бејби бум девет месеци по ЕП
Харден го доби дуелот со Вестбрук
Вињалес со триумф дебитираше за Јамаха
Карлеуша и Тошиќ во турско реално шоу
На Кливленд му виси првото место на Истокот
Чудесниот Буфон и уште почудесната Италија
Фетел го надмудри Хамилтон и го прекина постот на Ферари
Ова е најубавиот начин да се каже "збогум"
Вестбрук оствари трипл-дабл без промашување
Игуана прекина меч, па направи селфи со Хас

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter