Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

19.04.2017, 14:26

Пожар кај терминалот „Фершпед“, повредено едно лице и опожарени две возила

Пожар избувнал утринава кај терминалот на Фершпед кај стариот автопазар во Скопје. Опожарена била кровната конструкција на куќичка која вработените ја користеле како соблекувална, а со изгореници од втор степен се здобил еден од вработените.

Повредениот Ќ.Ш. (54) е пренесен на Клиниката за пластичка хирургија.

Во пожарот опожарени биле и товарно возило „форд“ и патничко возило „рено“, сопственост на фирмата „Алпик Дооел“.

Случајот бил пријавен во ЕИК Скопје утринава во 06:45 часот.

Полицијата денеска соопшти дека пожарот најверојатно бил предизвикан од неисправна инсталација. Дел од вработените додека се пресоблекувале слушнале експлозија во помошната просторија, каде чувале косилки и бензин.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Скопје.


Текстот е прочитан 438 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter