Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

17.01.2017, 13:33

Нова песна на "Нуне брадрс" и Војче Петрушев

Дуетот "Нуне брадрс" и хармоникашот Војче Петрушев снимија нов спот за песната "По патот"

Видеоспотот е во изработка на Дарио Јанковиќ и раскажува едно нивно патешествие, при кое се среќаваат со низа интересни ситуации, меѓу кои и невеста-бегалка. Спотот е снимен низ скопските улици, дел кај мостот во Сарај и кај пругите во Волково.
Дуото "Нуне брадрс" го сочинуваат браќата Филип и Раде Нуневски. Филип свири на труба, а Раде на саксофон. Нивниот репертоар е составен од македонска и од балканска музика.


Текстот е прочитан 764 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter